Region sądecki: usuwanie szkód po wczorajszej nawałnicy [ZDJĘCIA]

19.07.2021

Sądecczyzna znów liczy straty po wczorajszej nawałnicy. Ucierpiały niektóre gminy oraz część Nowego Sącza.

Nawałnica, która przeszła w niedzielę wieczorem nad Sądecczyzną, spowodowała szkody przede wszystkim w trzech gminach oraz w samym Nowym Sączu. W gminie Chełmiec najbardziej ucierpiała Naściszowa, gdzie wezbrane wody zerwały trzy mostki prowadzące do miejscowych przysiółków. W konsekwencji tej sytuacji woda z tej miejscowości wdarła się do na północne przedmieścia Nowego Sącza i przelewają się przez ulicę Pieczkowskiego i Witosa wlewał się do Łubinki. Skrzyżowanie ulic Barskiej i Pieczkowskiego było zablokowane do godzin 1.00 w nocy. Droga w Naściszowej jest przejezdna, choć obecnie jest tam ruch wahadłowy.

Sprzątanie szkód trwa dzisiaj też w gminie Łososina Dolna, gdzie doszło do lokalnych podtopień. Podtopienia i zalane drogi wystąpiły w Łącku oraz okolicznych miejscowościach tej gminy, jak Zabrzeż, Zarzecze, Brzyna, Maszkowice, Zagorzy i Obidza.

W okolicy Czerńca osunęła się też ziemia, a droga wojewódzka 969 w okolicy Łącka był przez wiele godzina całkowicie zablokowana. Problemy z podtopieniami mieli też mieszkańcy Rytra. W poniedziałek od rana trwa usuwanie i szacowanie strat. Niestety dziś (19.07) do 18.00 w regionie sądeckim, ale też gorlickim nadal obowiązuje ostrzeżenie przed burzami i gradem.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Popiela
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN