Region tarnowski: Co robic w ferie na wsi?

26.01.2017

 

Jazda na sankach, lyzwach, kulig, lepienie balwanów, a moze zabawy na sniegu? Ferie zimowe coraz blizej. O ile w miastach wiele instytucji organizuje zajecia dla najmlodszych, to na wsiach jest juz z tym róznie. Zapytalismy uczniów z podtarnowskich miejscowosci regionu tarnowskiego, gdzie zamierzaja spedzic dni wolne od nauki szkolnej.  

Ferie spedze pewnie w domu, ale moze wyjade tez gdzies na narty czy do kolegów. Bede odsniezac okolice domu. – Wyjade w góry do Zakopanego do rodziny. – Pojade na wies, bede pomagac babci w gospodarstwie. – Te ferie spedze u siostry, moze potem wyjade na narty. Bede pomagac rodzicom – odpowiadaja dzieci, kiedy pytamy je o plany na nadchodzace dwa tygodnie laby.

Niestety okres ferii, wiaze sie równiez ze zmartwieniem rodziców majacych mlodsze dzieci, którzy idac do pracy, nie maja gdzie zostawic swoich pociech. – Dzieci zostana w domu pewnie ze starszymi. Ale to jest problem. Ludzie pracuja od samego rana i nie ma z kim ich zostawic. Pójda do dziadków. Moje dziecko spedza ferie z babcia. Pójdziemy pewnie na jakies sanki, moze do rodziny sie pojedzie – mówia rodzice.

Jak sprawdzilismy, wielu uczniów spoza Tarnowa wyjedzie równiez na kolonie badz zimowiska, a dla tych, którzy spedza ten czas na miejscu moga skorzystac z propozycji szkól, które pelnic beda dyzury. W gminie Radlów na przyklad dzieci nie powinny sie nudzic. Jak mówi Rafal Traczyk, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radlowie ofert jest naprawde wiele i kazdy cos dla siebie znajdzie. – Miedzy innymi sa to zajecia plastyczne, ale tam, gdzie mamy nasze placówki, organizowane sa tez zajecia, jak np. warsztaty szydelkowe czy rózne zajecia komputerowe. Organizujemy tez wszelkiego rodzaju wyjazdy – do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie, wyjazd do kina i kregielni w Olesnie, i wyjazd do kopalni soli w Bochni – wylicza.

biblioteka_radlow

Uczniowie z województwa malopolskiego rozpoczynaja ferie 30 stycznia. Zimowa przerwa w nauce potrwa do 12 lutego.

Posluchaj rodziców:

Posluchaj dzieci:

Posluchaj Rafala Traczyka:

Dawid Machalski

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN