Region tarnowski: Czy drogi na Pogórzu beda lepiej odsniezane?

02.01.2017

Mieszkancy z poludnia powiatu tarnowskiego skarza sie na zle utrzymanie dróg w zimie. W ich imieniu wystapil podczas sesji radny powiatowy Pawel Augustyn. W jego opinii utrzymanie dróg w terenie górzystym powinno odbywac sie na innych zasadach, niz na równinach. Wtóruje mu burmistrz Ryglic, który uwaza, ze odsniezanie na Pogórzu pozostawia wiele do zyczenia. 

Starosta Powiatu Roman Lucarz nie zgadza sie z tezami radnego i przekonuje, ze wszystkie tereny traktowane sa tak samo. Zarówno na pólnocy jak i na poludniu sa zlokalizowane firmy, które odpowiadaja za odsniezanie.

Firmy wygrywaja, które sa w poblizu tych dróg. To nie jest jedna firma w calym powiecie, tylko jest ich kilka. I te firmy tam maja swoje siedziby i mysle, ze tak sie dzieje, tylko odsniezyc, posypac, chwileczke to zajmuje, ale na telefony, które odbiera najczesciej PZD reagujemy, reaguja takze inspektorzy, którzy na biezaco kontroluja stan tych dróg i na biezaco wysylaja. Jezeli jest taka potrzeba na pewno wysylaja plugopiaskarki – tlumaczy starosta.

Wedlug starosty, Powiatowy Zarzad Dróg zwraca szczególna uwage zwracana drogi górzyste. Dodaje, ze nie ma mozliwosci utrzymywania sprzetu do odsniezania przy kazdej z dróg, dlatego czasem trzeba poczekac.

Ekipa, która wykonuje, czy firma, która wykonuje w danej gminie, czy w kilku gminach prace no nie dysponuje taka iloscia sprzetu, zeby byla w kazdej chwili na kazdej drodze. Wiec czasami trzeba poczekac godzine, dwie lub trzy, zeby dojechala z jednej czesci tego terenu, którym sie zajmuje na druga czesc. Wiec tutaj tez prosze mieszkanców o cierpliwosc, dlatego ze taka sprawa jest, ze nie mozemy byc w danej chwili byc na wszystkich drogach – dodaje.

Zarzuty radnego Augustyna odpiera takze Leszek Latka, dyrektor Powiatowego Zarzadu Dróg. Wyjasnia, ze w poludniowej czesci powiatu drogi utrzymywane sa na calej swojej dlugosci, a nie, jak w przypadku równin jedynie na zakretach i podjazdach.

Twierdzi, ze w porównaniu z pólnoca PZD notuje o 40% wiecej wyjazdów plugopiaskarek na poludnie regionu. Przekonuje, ze na 25 maszyn bedacych w dyspozycji Zarzadu dwie stacjonuja wlasnie na w tym rejonie.

Posluchaj Romana Lucarza:

Kuba Kusy

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN