Region tarnowski: Plaga pijanych kierowców [WIDEO]

26.01.2017

 

Dane nie pozostawiaja zludzen, a starosta Roman Lucarz przeciera oczy ze zdumienia. Otrzymal on wlasnie z Wydzialu Komunikacji szczególowe dane dotyczace odebranych z tego powodu praw jazdy. Szef powiatowego samorzadu, który byl gosciem porannego programu Slowo za slowo zaapelowal do mieszkanców o rozsadek.

– Latwiej kupic sobie alkomat, który kosztuje 300-500 zlotych niz stracic prawo jazdy. Tych przypadków w 2016 roku bylo dokladnie 499, a w 2015 – 501 – alarmuje.

Mowa o prawach jazdy odebranych na mocy wyroków sadowych. To dla kierowców spore problemy, bo po roku chcac odzyskac uprawnienia do prowadzenia pojazdów musza oni poddawac sie badaniom lekarskim, które wykonuje jedynie placówka w Krakowie. Po trzech latach natomiast trzeba powtórnie zdawac egzamin na prawo jazdy. W sumie w ubieglym roku na drogach powiatu tarnowskiego poruszalo sie okolo tysiaca nietrzezwych kierowców aut i rowerzystów. Zatrzymanych z powodu przekroczenia dopuszczalnej predkosci 50 km/h w terenie zabudowanym bylo natomiast przeszlo 160-ciu. To znaczny wzrost, bo rok wczesniej bylo ich ponad stu.

Posluchaj Romana Lucarza:

 

zobacz takze: [youtube]https://youtu.be/II0ZeFFYCqU[/youtube]

Dorota Kunc 

 

 

Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN