W regionie wesela dopiero od wakacji

04.06.2020

Od 6 czerwca będzie można organizować przyjęcia weselne do 150 osób. Goście nie będą musieli nosić maseczek, ale pozostaje sporo obostrzeń. Jak do pierwszych wesel są przygotowane restauracje w regionie i kiedy jest planowana organizacja pierwszych przyjęć?

Wesela rzeczywiście będą wyglądały inaczej, bo i obostrzeń jest sporo– mówi Piotr Surman z Cristal Parku w Tarnowie

– Osoby najlepiej z jednego domostwa, aby były przy jednym stoliku. Przy danym stoliku jest to mniejsza liczba osób, niż była pierwotnie. Przy stole, przy którym siedziało pierwotnie 12 osób, teraz robimy stoliki na 6-8 osób. Na wszystkich salach z których korzystają goście posiadamy także płyny do dezynfekcji.

Jak dodaje Piotr Surman, goście nie będą musieli mieć maseczek, będą one natomiast obowiązywały kelnerów.

Pierwsze wesele w Cristal Parku odbędzie się 20 czerwca. Będzie ono miało jednak kameralny charakter.

W Dolinie Pstrąga w Machowej pierwsze przyjęcie ma odbyć się w połowie lipca. Jak mówi Małgorzata Szypułka menadżer lokalu, podobnie jak w Cristal Parku, pary młode zmniejszyły liczbę gości. Część z nich zdecydowała się także na wesele w plenerze.

Zabawy weselne też będą ograniczone – mówi Małgorzata Szypułka.

– Trochę bardziej powściągliwe i spokojniejsze. Bez zorganizowanych zabaw ze strony orkiestry. Będą prowadzone rozmowy z obsługą wesela, ale też i fotografami zespołami i parami młodymi.

W rozmowie “Słowo za Słowo” wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek Żelazko podkreślała, że ważne jest, żebyśmy wracali do normalności. Dalsze izolowanie się może mieć – jak mówiła – złe konsekwencje dla naszego zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonujemy w nowej rzeczywistości i trzeba być ostrożnym.

– Przy okazji dużych imprez, takich jak chrzty wesela i komunie pamiętając o tych zasadach możemy się również uchronić przed zakażeniem. Chcemy wrócić do normalnego życia pamiętając o tym, że koronawirus jest i trzeba się przed nim chronić i myślę że ta świadomość pozwoli nam ograniczyć transmisję wirusa.

Wraz z weselami wraca też możliwość organizowania imprez kulturowych, a w lipcu na stadiony sportowe wrócą kibice.

Posłuchaj:
Piotr Surman
Małgorzata Szypułka
Józefa Szczurek-Żelazko
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN