Rekordowa kwesta na cmentarzach publicznie podsumowana

09.11.2018

Podczas tegorocznej zbiórki na tarnowskich nekropoliach, gdzie zbierano datki na odnowę Starego Cmentarza, uzyskano ponad 38 tysięcy złotych. Zbiórka została właśnie publicznie rozliczona.

Na terenie trzech tarnowskich cmentarzy działało w sumie prawie 200 wolontariuszy.

– Było też sporo młodych ludzi – mówi Ewa Filipów, prezes komitetu opieki nad Starym Cmentarzem. – Cieszy mnie entuzjazm młodych ludzi, którzy kwestują, przychodzą po kilka razy – rano na godzinkę, popołudniu na godzinkę. To cieszy, że są wszyscy zadowoleni, jest nawet taka zdrowa rywalizacja, kto więcej zbierze – relacjonuje.

– Jesteśmy także dumni z tego, że udało nam się zaangażować nowe środowiska do kwestowania – dodaje Ryszard Żądło z rady Osiedla Starówka. – Udało nam się zaprosić do współpracy kilkanaście stowarzyszeń i nowych środowisk, które nigdy nie były w to zaangażowane. Pięknie nam pomogli. Łącznie grupy rekonstrukcyjne zebrały około 12 tysięcy złotych – relacjonuje Ryszard Żądło.

Była to 25., jubileuszowa, kwesta Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. Jeszcze nie wiadomo, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki.

Posłuchaj:
Ewa Filipów
Ryszard Żądło
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN