Rekordowo krótka sesja rady miasta bez wyboru nowego przewodniczącego

29.11.2017

Jak informowaliśmy w wiadomościach RDN Nowy Sącz w zeszłym tygodniu z funkcji przewodniczącej została odwołana Bożena Jawor. Mimo takich zapowiedzi, do planu posiedzenia nie wprowadzono punktu dotyczącego wyborów jej następcy. Radni zdecydowali się jedynie dokończyć zeszłotygodniowe obrady. Dyskusję wzbudził za to projekt budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

W prezydium wciąż zasiada jedynie dwóch wiceprzewodniczących – Michał Kądziołka i Tomasz Cisoń. Wybory na nowego przewodniczącego odbędą się podczas grudniowej sesji. O odwołaniu przewodniczącej możecie przeczytać tutaj.

W plan obrad wprowadzono niespodziewanie punkt dotyczący budowy pomnika Józefa Piłsudskiego. Miałby on powstać w przyszłym roku, przy okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatywa jest znana dla sądeczan m.in. ze względu na akcję Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota. Jej członkowie już od kilku lat zbierają pieniądze na ten cel.

Podczas sesji radni jednogłośnie zgodzili się na budowę pomnika na miejscu dawnego pomnika czerwonoarmistów przy al. Batorego.

W programie obrad nie znalazł się punkt dotyczący budżetu miasta na 2018 rok. Radni będą na ten temat dyskutować najprawdopodobniej także na najbliższej sesji.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN