Rektor PWSZ: – Otrzymałam wielki kredyt zaufania. Postaram się go nie zawieść [WIDEO]

24.07.2020

Odbudowa wspólnoty uczelni to jest priorytet na najbliższe miesiące – powiedziała prof. Małgorzata Kołpa, nowa rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

W programie Słowo za Słowo odniosła się do zawirowań, które towarzyszyły wyborom na rektora tarnowskiej uczelni i zarzutów, które padały m.in. pod jej adresem.

Ostatecznie decyzja Kolegium Elektorów była jednogłośna. W głosowaniu prof. Kołpę poparło 31 elektorów.

– To jest olbrzymi kapitał i daje mi taką wiarę, że ludzie uwierzyli w to, że jestem dobrym człowiekiem i że potrafię zarządzać tą uczelnią. To jest olbrzymi kredyt zaufania. Postaram się tego kredytu nie zawieść i mam nadzieję, że dzień po dniu zbudujemy dobrą atmosferę na uczelni, przekonamy do siebie tych, którzy mieli nieco odmienne zdanie, i że da się zbudować poczucie wspólnoty, stabilności, bezpieczeństwa na naszej uczelni.

Prof. Małgorzata Kołpa jest pierwszym rektorem tarnowskiej uczelni, pochodzącym z Tarnowa. Na antenie RDN, nowa rektor mówiła także o planach rozwoju uczelni. Podkreśla, że marzy się jej przekształcenie PWSZ w Akademię Tarnowską.

– Akademia to możliwość robienia na uczelni badań, to możliwość nadawania stopnia doktora, możliwość poszerzania uczelni o dodatkowe laboratoria, bo nauka potrzebuje dzisiaj dobrze wyposażonych laboratoriów.

Tymczasem w tarnowskiej PWSZ trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.

Prof. Małgorzata Kołpa podkreśla, że wciąż jest bardzo duże zainteresowanie kierunkami medycznymi. Młodych nie zniechęciła sytuacja związana z koronawirusem.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Kołpa
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN