Remont domu w Bobrownikach Małych zakończony [ZDJĘCIA]

13.12.2018

Przytulne pomieszczenia, szczelne okna i uśmiechnięte twarze dzieci. Zakończył się właśnie długo oczekiwany remont domu w Bobrownikach Małych.

Robert Tracz, samotny ojciec wychowujący piątkę dzieci z Bobrownik Małych, o którym informowaliśmy wielokrotnie, dzięki wsparciu osób dobrego serca od kilku miesięcy przebudowywał rodzinny drewniany dom z 1840 roku.

Właściciel nie ukrywa wzruszenia. – Wszystko się zmieniło, warunki się poprawiły. To są wielkie emocje i jestem szczęśliwy. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, fundacji “Fabryki Marzeń”, moim znajomym, moim rodzicom. Serdecznie dziękuję wszystkim. Dzieci są najważniejsze dla mnie i jak dzieci są szczęśliwe to i ja jestem szczęśliwy – dodaje.

W domu zmieniło się praktycznie wszystko – mówi Marek Podraza, radny powiatu tarnowskiego.

Pan Robert wychowuje samotnie pięcioro małych dzieci stąd zaistniała taka inicjatywa, aby wesprzeć go przy remoncie i rozbudowie tego domu, dlatego, że warunki były bardzo trudne. Zmieniło się wszystko począwszy od poddasza, na którym wygospodarowaliśmy dwa pomieszczenia mieszkalne, pojawiło się centralne ogrzewanie, jest piękny aneks kuchenny, łazienka. Udało się nam to sfinalizować po pięciu miesiącach ciężkiej pracy.

Robert Tracz sam podjął się przebudowy domu dla dzieci.

Samorządy Wierzchosławic oraz Radłowa organizowały pikniki, z których dochód był przeznaczany na ten cel. Mężczyźnie pomagała również fundacja Fabryki Marzeń.

Posłuchaj:
Marek Podraza
Robert Tracz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN