Kierowcy narzekają na objazd Lubaszowej

24.06.2019

Obok modernizowanej przeprawy powstała kładka dla pieszych. Z kolei kierowcy muszą pokonać blisko 20 kilometrowy objazd przez wąskie i kręte drogi gminy Rzepiennik.

Mieszkańcy Lubaszowej, z którymi rozmawiał reporter RDN mówią, że przejście przez kładkę nie jest w pełni bezpieczne. – Beznadziejna sytuacja bo zrobili kładkę, ale co z tego jak na niej jest bałagan oraz błoto. Dziś nie idzie przejść tak się kurzy. Ja codziennie muszę iść na autobus do Dąbrówki Tuchowskiej. Na początku mocno się kurzyło, jak popadał deszcz jest trochę mniej. Ale jak zjeżdża teren koparkami lub ciężkim sprzętem, no to będzie ciężko przejść. Trzeba zabierać ze sobą drugie obuwie. Mieliśmy nadzieje, że będzie inaczej zorganizowany dojazd. Że busy będą dojeżdżały do mostu i z drugiej strony będą nas zabierały. Tak się składa że codziennie dojeżdżam do pracy, jest to dla mnie bardzo uciążliwe – dodają mieszkańcy.

Kierowcy skarżą się, że wytyczony objazd wydłuża czas przejazdu czasami nawet o 30 minut. – Samochody muszą trzy razy dalej jechać, aby objechać – mówią kierowcy. – To jest duży problem i nikt nie chce się tym zainteresować. Mówią że nie ma pieniędzy. Jeżeli chodzi o objazd to są ograniczenia. Teraz są wakacje to na pewno będzie lepiej. Ale jak dzieci chodziły do szkoły to było jakieś niebezpieczeństwo spóźnienia. Jest zorganizowany objazd na Rzepiennik. Podobno przejazd trwa około 20 minut dłużej. Ale jest droga na Burzyn, którą mogą przejechać wyłącznie mieszkańcy Lubaszowej.

Tarnowskie starostwo planując remont, nie brało pod uwagę budowę zastępczego mostu. – To podniosłoby znacznie koszty inwestycji – mówi wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. – Przy takiej dużej inwestycji, wybudować przeprawę na czas remontu podwyższyło by bardzo koszty modernizacji drogi. Powiatu na takie wydatki nie stać. Stąd też przepraszamy mieszkańców całego tego regionu. Bo są to jednak utrudnienia duże utrudnienia, które powodują dla niech sporo niedogodności. Prace obecnie idą w dobrym tempie, wszystko mamy zabezpieczone. Objazdy są wytyczone, szczególnie dla samochodów ciężarowych – dodaje wicestarosta.

Modernizacja mostu na rzece Białej w Lubaszowej zakończy się w listopadzie.

Nowa przeprawa będzie miała szerszą jezdnię, a także bezpieczny chodnik dla pieszych.

Posłuchaj:
Mieszkańców Lubaszowej
Kierowców
Jacka Hudymy
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN