Za remont możesz otrzymać mieszkanie bez kolejki

12.04.2019

Miejski Zarząd Budynków chce przeznaczyć dla nich 20 mieszkań w kamienicach i blokach komunalnych. Wkrótce opublikuje listę.

Jedynym warunkiem będzie wykonanie remontu. Miejska spółka zapewnia modernizacje sieci elektrycznej oraz gazowej, a także ewentualną wymianę stolarki okiennej i drzwi.

Nowy właściciel w przypadku remontu wnętrza będzie mógł liczyć na bonusy z naszej strony – mówi Janusz Galas, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.

– Remont mieszkania wykonywany jest na własny koszt. Bez możliwości zwrotów tych kosztów. Osoba która decyduje się na wynajem, nie płac kaucji. A jest nim sześciomiesięczny czynsz za dane mieszkanie. Osoba, która ubiega się o najem takiego mieszkania, nie musi być liście oczekujących na lokal komunalny.

O mieszkania mogą starać się osoby bądź rodziny, które mają niskie dochody. – Nieco inne kryteria są dla rodzin wielodzietnych – dodaje Janusz Galas.

– Dla gospodarstwa domowego, jednoosobowego od 1100 złotych do 3300 złotych. Jeżeli chodzi o rodziny wieloosobowe, to jest to od 550 złotych do 2750 złotych na osobę. I tylko takie osoby mogą ubiegać się o mieszkanie tego typu.

Lista mieszkań, która będzie przeznaczona do remontu i najmu, zostanie ogłoszona pod koniec kwietnia. Będą to lokale w różnych częściach miasta.

Według planów spółki, takie akcje będą przeprowadzane dwa razy w roku.

Posłuchaj:
Janusz Galas
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Hudyma
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN