Remont Pałacu Dąmbskich jeszcze nie teraz [WIDEO]

15.11.2018

Do północy samorządy mają czas na przygotowanie projektów budżetów na przyszły rok.

Bilans dochodów i wydatków miast, gmin i powiatów musi być złożony w Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz opublikowany w internecie.

Później nowi radni będą go opiniować w komisjach merytorycznych, a następnie w głosowaniu decydować o ostatecznym kształcie.

W samorządach w regionie ostatnie poprawki projektów budżetów.

Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, który był gościem programu Słowo za słowo mówi, że stawia na dalsze porządkowanie infrastruktury – remont placu targowego, Domu Grodzkiego, doprowadzanie do domów wodociągów i kanalizacji oraz remontowanie dróg.

W rozmowie z RDN Małopolska twierdzi, że po stronie wydatków i dochodów budżet się równoważy i nie będzie potrzeby zaciągania większych kredytów.

Kompleksowy remont niszczejącego Pałacu Dąmbskich w Wojniczu to jednak plan nie na ten rok. – To są ogromne koszty dla Wojnicza, wstępny kosztorys opiewa na 20 milionów złotych. To są ogromne pieniądze. Pozostaje też pytanie, co będzie dalej po remoncie – kto to wszystko utrzyma? – zastanawia się burmistrz.

Burmistrz rozważa umiejscowienie w Pałacu filii jakiejś uczelni lub biblioteki. Rozmawiał na ten temat z wicepremierami i ministrami Piotrem Glińskim oraz Jarosławem Gowinem.

Tadeusz Bąk twierdzi, że jakiekolwiek ruchy na terenie zabytku mogą się odbyć w najbliższej, pięcioletniej, kadencji samorządu.

Z burmistrzem Wojnicza rozmawiała Dorota Kunc.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN