Remont wiaduktu nad ulicą Zieloną w połowie maja

06.02.2019

Sądeccy kierowcy również w tym roku będą mieli mnóstwo utrudnień na terenie miasta. Po zakończeniu budowy mostu heleńskiego, ma rozpocząć się długo wyczekiwany remont wiaduktu nad ulicą Zieloną.

Budowa mostu ma się zakończyć w połowie maja. W tym samym czasie PKP chce rozpocząć prace przy wiadukcie. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki przekonuje, że nie można było jeszcze bardziej przesunąć tego terminu. – Polskie Koleje Państwowe, zgłosiły zamknięcie ulicy i wiaduktu od 8 maja. Jednak negocjowaliśmy z zarządem spółki, żeby maksymalnie przesunąć ten termin. Chcieliśmy zminimalizować uciążliwości, które spadną na kierowców. 

Efekt rozmów jest taki, że remont rozpocznie się 10 lub 11 maja. W planach jest poszerzenie drogi, budowa chodników i podniesienie konstrukcji o ponad jeden metr. Przebudowane zostanie także torowisko i sieć trakcyjna.

Jednak mieszkańcy, z którymi rozmawiał nasz reporter przyznają, że mają już dość utrudnień na drogach. – Nic się nie zmieni. Teraz jest problem z dojazdem z Heleny, później będzie problem na ulicy Zielonej. Utrudnia się dojazdy i przejazdy przez miasto. Nowy Sącz nie jest przygotowany na to, żeby mieszkańcom żyło się lepiej. Moim zdaniem musi się to zmienić. Powinno być to inaczej zorganizowane.

Miejski Zarząd Dróg stara się również o dotację na remont estakady na ulicy Tarnowskiej, pod Górą Zabełecką. Miasto liczy na milion 700 tysięcy złotych dofinansowania.

Posłuchaj:
Adam Konicki
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN