Remonty na torach już na finiszu

20.07.2018

Jeszcze w tym miesiącu powinny zakończyć się prace związane z modernizacją linii kolejowej między Grybowem, a Kamionką Wielką. Od 28 lipca pociągi mają pojechać nowym torem, a na trasie zostanie przywrócona jazda dwutorowa. Dla pasażerów oznacza to również, że będą mogli skorzystać z nowoczesnych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy.

Na peronach znajdą się na nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Poprawiono także oświetlenie, a perony będą lepiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej zostały odnowione lub całkowicie przebudowane. Jak informuje PKP PLK, dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu kolejowego, a kierowcy zyskają sprawniejszą komunikację w bezpośrednim sąsiedztwie torów.

Przeprowadzono także remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. 6-przęsłowa przeprawa została odnowiona, wzmocniona i zabezpieczona przed korozją. W sumie wymieniono tory na odcinku niemal 20 km, dzięki czemu pociągi będą jeździć szybciej.

Oprócz modernizacji linii kolejowej, odnowione zostały również przejazdy kolejowe i zainstalowano nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Modernizacja odcinka na trasie z Tarnowa do Muszyny rozpoczęła się w połowie 2017 r. Wartość prac to 65 mln zł.

Posłuchaj:
Relacja
Wydawca, fot. plk-sa.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN