Renata Seruga-Tokarz oficjalnie skarbnikiem miasta

18.12.2018

Za drugim podejściem, ale udało się. Nowy Sącz ma skarbnika. Po ponad godzinnej dyskusji podczas obrad sesji rady miasta i dziesiątkach pytań ze strony radnych, skarbnikiem została Renata Seruga – Tokarz.

– To bardzo duże wyzwanie, a na początku muszę się zaznajomić z każdym z wydziałów. Rozmawiałam już z panią Agnieszką Golańską, dyrektor Wydziału Księgowości i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Osoby z tej samej branży świetnie się rozumieją – podkreśliła nowa skarbnik.

Renata Seruga-Tokarz zastąpiła na tym stanowisku Jadwigę Kusiak, która po 28 latach pracy w Urzędzie Miasta przeszła na emeryturę. Wyborowi nowej skarbnik sprzeciwiali się głównie radni PiS-u i klubu Wybieram Nowy Sącz, którzy podczas sesji zasypali kandydatkę wieloma nawet szczegółowymi pytaniami.

– To nie było do końca w porządku, ponieważ nawet jeśli przystępuje się do egzaminu państwowego, to nie występuje on w takiej formie. Jest komisja, kandydat losuje pytanie i ma czas na zastanowienie i odpowiedź. Tutaj tego nie było, ale nie chcę tego komentować, najwyraźniej niektórzy radni mieli powody, żeby tak zrobić, a resztę pokaże moja ciężka praca – dodaje Renata Seruga-Tokarz.

Za kandydatką głosowało 8 radnych, 13 wstrzymało się od głosu, a nikt nie był sprzeciw.

Nowa Skarbnik Miasta Renata Seruga-Tokarz w 2004 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu w zakresie zarządzania finansami. Następnie w 2007 roku ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie rachunkowości i finansów. W 2007 roku uzyskała także certyfikat Ministerstwa Finansów, uprawniający do usługowego prowadzenie ksiąg rachunkowych. Dodatkowo w 2013 roku ukończyła kolejne studia podyplomowe na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – Katedra Prawa w zakresie doradztwa podatkowego.

Posiada 20-letnie doświadczenie w zawodzie księgowego, w tym także przy realizacji projektów z funduszy zewnętrznych.

Od 2012 roku pracuje również jako trener szkoleniowy na zlecenie Sądeckiej Izby Gospodarczej, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział Nowy Sącz, realizując wykłady z zakresu księgowości, podatków, przepisów ZUS oraz kadr i płac.

Posłuchaj:
Renata Seruga - Tokarz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN