Reorganizacja szkół w Zabrniu i Woli Wadowskiej w gminie Wadowice Górne staje się faktem

22.05.2020

Radni podjęli ostateczną uchwałę w tej sprawie. To oznacza, że uczniowie klas 4-8 z tych szkół od 1 września rozpoczną naukę w Wadowicach Dolnych.

Jestem przekonany, że nawet przeciwnicy tego rozwiązania wkrótce zobaczą jego plusy – komentuje Krzysztof Maciejak przewodniczący Rady Gminy Wadowice Górne.

– Taką uchwałę musieliśmy podjąć ze względów finansowych gminy. Jestem jednak przekonany, że gmina zapewni taki transport i bazę nauczania, ze zadowolone będą dzieci i ich rodzice.

Przy reorganizacji szkół od początku sporo kontrowersji budził dowóz dzieci do szkoły w Wadowicach. Michał Deptuła wójt gminy przekonuje, że zostanie zorganizowany komfortowy dojazd.

– Dla tych miejscowości będzie dedykowany transport. Nie będzie łączenia kursów, że jedne dzieci będą wyjeżdżać o 7.00, drugie o 7.45. Dostosujemy sieć przystanków do potrzeb i sugestii uczniów i rodziców.

Przypomnijmy, początkowo władze gminy chciały reorganizacji czterech szkół. To spotkało się z ogromnym sprzeciwem mieszkańców. Ostatecznie przekształceniu zostanie poddane dwie placówki w Zabrniu i Woli Wadowskiej.

Posłuchaj:
Krzysztof Maciejak
Michał Deptuła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN