Rewitalizacja rynku zmieni organizację ruchu w Muszynie

24.08.2018

Po rewitalizacji nie będzie już można parkować na płycie rynku w Muszynie. Kierowcy muszą przygotować się też na zmiany w obrębie centralnego punktu miasta.

Jak informuje Jan Golba, burmistrz Muszyny będą ustalone godziny, w których kierowcy dojadą do budynków znajdujących się w centrum. – Będzie to ruch tylko dojazdowy od strony technicznej do budynków, które się znajdują w centrum Muszyny, czyli w rynku. Będzie to ruch dojazdowy również do sklepów, gdzie trzeba będzie zrobić zaopatrzenie. Będą też określone godziny tego dojazdu, ale nie przez płytę rynku, tylko przez ulice doprowadzające do tych sklepów i mieszkań.

Kierowcy wciąż będą mogli jeździć wzdłuż byłego pawilonu handlowego.

Uzdrowisko dostało 13 milionów złotych unijnych pieniędzy na rewitalizację rynku. Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego podkreślił, że pieniądze trafiły do właściwego miejsca. – Gdy patrzymy na ostatnie lata, to Muszyna zrobiła niesamowity postęp przygotowując dobrą ofertę turystyczną dla kuracjuszy i turystów, którzy coraz chętniej wybierają te miejsce na swój wypoczynek.

Wartość rewitalizacji centrum Muszyny wyniesie 20 milionów złotych.

Posłuchaj:
Jan Golba
Stanisław Sorys
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN