Rezygnacja ze służbowego samochodu i urząd dla mieszkańców

27.12.2018

Takie są pierwsze decyzje i cele nowego burmistrza Brzeska, Tomasza Latochy.

W rozmowie z RDN deklaruje, że praca w urzędzie miasta to służba i w tym kierunku powinna zmieniać się mentalność urzędników. Nowy burmistrz planuje specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.

Są także pierwsze oszczędności – służbowy samochód brzeskich burmistrzów jest już wyceniony i ma być sprzedany, a Tomasz Latocha jeździ prywatnym samochodem.

Samochód służbowy, którym poruszał się zastępca burmistrza, czyli skoda fabia, jest już przekazany do użytkowania urzędnikom. Ma to na celu oszczędności i racjonalizację wydatków, bo wcześniej można było zaobserwować, że urzędnik miejski poruszał się dużym, 9 – osobowym busem tylko w towarzystwie kierowcy. Uważam, że jest to nieakceptowalne, stąd przekazaliśmy do dyspozycji urzędników pojazd w dobrym stanie, skodę fabię.

Na stanowisko wiceburmistrza Tomasz Latocha powołał Grzegorza Bracha. W jego opinii to doświadczony samorządowiec i specjalista od środków europejskich, które są obecnie, zdaniem burmistrza, bardzo Brzesku potrzebne.

Jest też i dobra informacja dla brzeskich seniorów po 70. roku życia. Burmistrz chce wprowadzić dla nich darmową komunikację miejską. Możliwe, że stanie się to już od lutego przyszłego roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN