Kto robi wysypisko śmieci w Mościcach? – interwencja RDN

04.10.2017

Kto wyrzuca śmieci do lasu? – zastanawiają się mieszkańcy, którzy odnotowują, że lasek w pobliżu basenu w Tarnowie-Mościcach jest jednym wielkim wysypiskiem śmieci. Najgorzej jest na drodze prowadzącej do ogródków działkowych.

Miarka się przebrała, gdy ktoś porzucił różne sprzęty wyposażenia domowego, szczególnie, że paręnaście metrów dalej znajduje się tam wielki kontener na śmieci. Nie czekając zaalarmowali radio RDN Małopolska.

– Bezczelność! – No nie powinno tak być. Nieraz dzieci ze szkoły tutaj chodzą i sprzątają. – Są wysypiska, a nie tak to powinno wyglądać, warto by było przypilnować takie miejsca i ukarać te osoby – dodają mieszkańcy Mościc.

Po interwencji Radia RDN Straż Miejska obiecała reakcję w tej sprawie. – Zanieczyszczanie miejsca dostępnego dla publiczności to wykroczenie zagrożone karą grzywny do 500 zł. Być może znajdą się świadkowie, którzy będą mogli wskazać, że samochód jakiś podjechał i świadek zapamiętał numery rejestracyjne, zrobił zdjęcie albo złapała całą sytuację kamera – mówi Zofia Hebda ze Straży Miejskiej.

Zaśmiecanie to kara grzywny. My do sprawy będziemy wracać. Będziemy też sprawdzać czy nasza interwencja odniosła skutek.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zofia Hebda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN