Robili światłowód – wykopali niewybuch

24.07.2019

Saperzy z Przemyśla wywieźli  niewybuch, który znaleziono przy przejeździe kolejowym na trasie Tuchów – Gromnik. Ruch na drodze 977 został już przywrócony. 

Jak wiecie z naszych Wiadomości, w południe pracownicy jednej z firm, która pracuje przy budowie światłowodu w tym miejscu, wykopali z ziemi moździerzowy pocisk. Jak przyznał w rozmowie z reporterką RDN operator koparki, który dokonał odkrycia, to pierwsza taka sytuacja w jego życiu.

– Kopałem i wykopaliśmy tę bombę, od razu zadzwoniliśmy na policję – relacjonuje – Pocisk miałem w łyżce koparki, wysiadłem i od razu zobaczyłem, że coś jest nie tak. Pocisk był cały w rdzy i ziemi. Muszę przyznać, że trochę się przestraszyłem, ale na szczęście nikomu nic się nie stało – dodaje.

Droga wojewódzka na odcinku Tuchów – Gromnik była całkowicie zablokowana. Nie kursowaly też pociągi na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica. Na odcinku Tarnów – Gromnik dla podróżujących pociągami wprowadzono komunikację zastępczą.

Samochodem nie było przejazdu  za Tuchowem – na wysokości zjazdu na Dąbrówkę Tuchowską, objazdy prowadziły drogami lokalnymi. Od strony Ciężkowic  na Zakliczyn, a w drodze powrotnej przez Wojnicz do Tarnowa. Ciężarówki musiały jechać przez most w Tuchowie na Ryglice.

Jeszcze przed przyjazdem saperów pirotechnicy zdecydowali o ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Więcej o tym piszemy tutaj.

Posłuchaj:
Operator koparki
Jolanta Moździerz, Katarzyna Antosz,
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN