Robotnicy leją beton na moście heleńskim [ZDJĘCIA]

20.02.2019

Budowa nowego mostu heleńskiego wkroczyła w następny etap. Dzięki dobrej pogodzie i plusowym temperaturom, rozpoczęło się betonowanie płyty mostu. Prace ruszyły już na odcinku od osiedla Helena. W przyszłym tygodniu beton będzie wylewany również od strony sądeckiego zamku.

Szef Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki podkreśla, że na nowym moście jest jeszcze dużo do zrobienia. – Przed nami jeszcze izolacja pomostu, uzbrajanie go w krawężniki i chodniki, w sieć, kanały technologiczne i bariery. Później przyjdzie czas na warstwy asfaltowe, po których będziemy jeździć i ścieżki rowerowe. To bardzo dużo pracy, którą można wykonać dopiero po betonowaniu. 

Budowa mostu ma zakończyć się do 15 maja. Jednak nie wiadomo, jak długo potrwają odbiory techniczne i kiedy zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie. – Pozwolenie na użytkowanie leży po stronie inwestora. Jeżeli chodzi o sam odbiór przeprawy przez nadzór budowlany, to terminy zależą od wielkości mostu i jego znaczenia. Oczywiście będziemy prosić, żeby ten czas został skrócony do niezbędnego minimum – wyjaśnia Konicki.

Firma, która buduje nowy most przygotowuje już dokumentację, żeby przyśpieszyć wszystkie procedury.

Posłuchaj:
Adam Konicki
Wydawca, fot. Urząd Miasta Nowego Sącza (www.nowysacz.pl)
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN