Rodzice tarnowskich maturzystów alarmują, że uczniowie nie przerobili materiału

16.04.2019

Nauczyciele, którzy strajkują, zostawili ich samych sobie – skarżą się. I przekonują, że nie skończyli materiału z wielu ścisłych przedmiotów, a obiecywano im początkiem roku, że przez ostatni miesiąc będą same powtórki i testy maturalne.

Wybraliśmy dobrą szkołę, a tymczasem dzieci były zostawione same sobie. Jeśli miały zajęcia, to na większości były to zastępstwa z nauczycielami innych przedmiotów – mówi jedna z matek z I LO w Tarnowie.

– Jesteśmy przerażeni, dzieci są załamane, nawet nie mają materiału skończonego z wiodących przedmiotów, które wybrali na maturze, a o powtórkach to w ogóle nie ma mowy. Zostawione są samopas. Może się okazać, że będą musiały powtarzać maturę, bo zabraknie im punktów do kierunków, które wybrali, i będą mieć rok do tyłu przez to, że nauczyciele strajkują we własnej sprawie, nie wykazując się empatią wobec młodzieży. Jesteśmy zdruzgotani i nie wiemy, co robić.

Zapytani przez nas uczniowie tarnowskich szkół skarżą się, że są zestresowani i zaniepokojeni.

Wszystko odbija się na nas. Nie zdążymy z materiałem – dodają.

– Wszystko dzieje się kosztem uczniów. Do tego matura niedługo, trochę to nie w porządku. Z godziny na godzinę dowiadujemy się, czy mamy lekcje, z kim mamy. Mogą sobie strajkować, ale tak, by nie odbijało się to na nas, bo nie jesteśmy temu winni, a wszystko odbija się na nas. Możemy nie wyrobić się z materiałem.

Jadwiga Skolmowska, dyr. I LO w Tarnowie, w rozmowie z RDN mówi, że na większości zajęć materiał został już przerobiony.

– Z analizy, którą przeprowadziłam, zdecydowana większość zajęć jest już zakończona i przeprowadzane są ćwiczenia powtórkowe. Ostatni tydzień – w związku z akcją strajkową – odbywały się częściowo zajęcia również w klasach maturalnych, osobiście je prowadziłam i najczęściej były to powtórki. Myślę, że w 40 procentach zajęcia odbywały się.

Rodzice, z którymi rozmawialiśmy, są jednak innego zdania.

W poniedziałek, 15 kwietnia, trzecioklasiści z I LO mieli wszystkie zajęcia.

Posłuchaj:
Rodzice
Maturzyści
Jadwiga Skolmowska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN