Rodzice walczą o normalne dzieciństwo 2-letniej Róży

18.09.2019

Różyczka ma zaledwie dwa lata, ale od urodzenia mierzy się z ogromnym bólem. Dziewczynka cierpi na dysplazję piszczelową kości. To wrodzone schorzenie sprawia, że kość z łatwością się łamie, a dziecku grozi amputacja nogi. Pomóc może operacja. 

Nóżka dziewczynki łamie się nawet od najmniejszego uderzenia, później nigdy się nie zrasta, a w miejscu po urazie powstaję staw rzekomy. Przez to, że noga jest krótsza i usztywniona ortezą, dziecko nie może bawić się z rówieśnikami, a kolejne złamania mogą grozić amputacją. Rodzice dziewczynki mierzą się jeszcze z o wiele groźniejszym przeciwnikiem- to nerwiakowłókniowatość. W ciele dziewczynki powstają guzy, które mogą doprowadzić do padaczki czy ślepoty. Rodzice, aby dać córce szansę na, choć odrobinę normalne dzieciństwo postanowili powalczyć o nóżkę dziewczynki. Znaleźli lekarza, który podejmie się operacji kości, po której przestanie się ona łamać, kosztuje ona jednak ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze trzeba wpłacić do 10 grudnia.

Link do zbióki: https://www.siepomaga.pl/roza-dabrowska?fbclid=IwAR0bzX3zInf-ju-v3ymhJFwpyaC1vWFECJDq664n6kzk6SpikzWnuKeDTe0

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN