Rodzinne świętowanie w Męcinie z raperem Wiecznym [ZDJĘCIA]

23.10.2017

Kiepska pogoda nikomu nie przeszkadzała. Parafianie z Męciny wspólnie się modlili i świetnie bawili. Raper Wieczny przyjechał z Radomia i zagrał koncert, ale też dał świadectwo swojej wiary i nawrócenia.

Łukasz Wieczorek mówił między innymi o tym, jak Pan Jezus uzdrowił go z nałogu alkoholowego. – Nie jestem trzeźwym alkoholikiem, zostałem całkowicie uwolniony z nałogu – wyjaśnił.  Wieczny opowiedział również historię swojego małżeństwa, które rozpadło się po pięciu miesiącach, ale nie na zawsze.

– Po latach żona zaproponowała, żebyśmy do siebie wrócili. Ja byłem w innym związku, ale porozmawialiśmy z moją dziewczyną, przemodliliśmy to i postanowiliśmy się rozstać.  Zgodziłem się zejść ponownie z żoną. Postawiliśmy na Jezusa, bo początkowo nie było między nami uczucia, czegoś co by nas trzymało, ale był przecież sakrament małżeństwa. Nasza miłość została odbudowana, podobnie jak relacja z córką. Gdybym sam tego nie przeżył powiedziałbym, że to zbyt piękne, by było prawdziwe – podkreślił Wieczorek.

Podczas Parafialnego Święta Rodzin w Męcinie odmawiana była też litania do św. Jana Pawła II. Podczas nabożeństwa były odtwarzane wypowiedzi papieża dotyczące roli i znaczenia rodziny.

Jest to sukces rodzin, które tu przyszły i chciały być razem.  W tych czasach ludzie zamykają się, nie mają nawet czasu wyjść do sąsiadów, a tu byliśmy razem. Ponadto mieliśmy treść, której rodziny potrzebują  – podsumował ksiądz Krzysztof Dyrlik, wikariusz z Męciny.

Posłuchaj:
Fragment koncertu
Rozmowa z Wiecznym
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN