Rodziny przyjechały do Starego Sącza [ZDJĘCIA]

20.06.2021

Pod Ołtarzem Papieskim odbyło się Diecezjalne Święto Rodzin. Mimo upału na starosądeckich błoniach zebrały się setki wiernych. Biskup tarnowski Andrzej Jeż w kazaniu nawiązał m.in. do niedzielnej Ewangelii.

Jezus uspakaja burze na Jeziorze Galilejskim, myślę, że to motyw główny. Pewne burze zawsze się przydarzają i łódź kościoła nie jest sama, w niej jest Chrystus. Dlatego z nadzieją patrzymy w przyszłość mimo tych wielu trudności, jakie nas otaczają – mówi radiu RDN, biskup Andrzej Jeż.

Dla wielu rodzin początek lata zawsze kojarzył się z przyjazdem do Starego Sącza. Tradycja została przerwana z powodu pandemii w zeszłym roku, ale teraz znów wrócili w to miejsce.

Bardzo nam brakowało tego spotkania rok temu, kiedy niestety nie odbywało się z powodu pandemii. Jest to potrzebne, aby we współczesnym świecie krzewić i przekazywać wartości chrześcijańskie – mówiła jedna z rodzin, którą spotkała nasza reporterka.

Wierni pod Ołtarz Papieski przyjechali samochodami, autobusami, ale też na jednośladach. Pielgrzymka Rowerowa z Nowego do Starego Sącza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Po uroczystej Mszy św. biskup odznaczył osoby szczególnie udzielającej się na polu troski o rodzinę i jej chrześcijański charakter. Medale Dei Regno Servire (Służyć Królestwu Bożemu) trafiły do: Doroty i Edwarda Jastrzębskich z Nowego Sącza, Stanisławy i Władysława Wardęgów z Krynicy Zdroju, Anny i Jana Fecko z Nowego Sącza, a także Bogumiły i Józefa Skórków z Tarnowa.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN