Rogale marcińskie uratują słuch 10-letniego Wojtka

27.10.2020

Dębiczanie już kolejny rok będą mogli nie tylko delektować się rogalami marcinkowymi, ale także wspomóc leczenie chorego 10-latka. Wojtek to radosny uczeń Szkoły Specjalnej, który chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Teraz on potrzebuje pomocy. Zbierane są fundusze na zabieg dla chłopca, który uratuje mu słuch – mówi Jolanta mama 10-latka.

– Okazało się, że Wojtuś ma niedosłuch . To jest związane z tym, że ma płyn za błoną śluzową. Aby go usunąć potrzebne są drenaże. Zabieg ma być przeprowadzony w Kajetanach, ale póki co nie ma możliwości wykonać go na Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt tych drenaży to 20 tys. złotych.

Akcję jak co roku organizują wspólnie Stowarzyszenie z Potrzeby Serca działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy wraz z cukiernią Bassara.

W ubiegłym roku sprzedaliśmy w takiej akcji tysiące rogali i mamy nadzieje, że podobnie będzie w tym roku- mówi Barbara Bassara- Poprawa. – Mimo, że mamy teraz taki czas niespokojny, to klienci przychodzą pytają czy będzie akcja, bo chcą się włączyć, kupić rogale marcinkowe ze sprzedaży których dochód wspomoże zapewne w jakiś sposób Wojtusia.

Słodka akcja będzie trwała od 3 do 10 listopada z wyjątkiem poniedziałku 9 listopada. Partnerem wydarzenia w tym roku jest także Akademia Małego Strażaka, do której należy Wojtek.

Posłuchaj:
Mama Wojtka
Barbara Bassara- Poprawa
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN