Rolnicy zapowiadają kolejne protesty

05.12.2020

Sądeccy rolnicy nie będą uczestniczyć w warszawskim proteście mówi radiu RDN Wojciech Włodarczyk, przewodniczący rady wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. 

Strajk blokujący ulice stolicy zapowiedzieli działacze Agrouni. W ten sposób chcą domagać się m.in. zamrożenia spłat kredytów i zwiększenia roli produkowanej w Polsce żywności na rodzimym rynku. Nie zgadzają się także na dalsze dążenia do wprowadzenia tzw. piątki dla zwierząt.

– Chociaż Solidarności także nie podobają się proponowane zapisy, nie jest to dobry czas na tego typu działania – mówi sądecki działacz związku.

– Na pewno mamy wiele tematów , ale niech się przynajmniej zaklimatyzuje na dobre nowy pan minister, żebyśmy wiedzieli i otworzyli front dyskusji, bo na ten moment wiele nie wiemy, ale ze względu na pandemie musimy też tą ostrożność zachowywać – dodaje przewodniczący rady wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność

Organizatorzy protestu mają dziś (5.12) przejechać traktorami przez główne ulice Warszawy. W ten sposób ruch w stolicy będzie blokowany.

Posłuchaj:
Wojciech Włodarczyk, przewodniczący rady wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN