Roman Fleszar: – Ze sztuką czujemy się lepiej [WIDEO]

03.12.2020

Sztuka jest wartością dodaną, która w trudnych czasach pandemii pozwala poczuć się lepiej – mówi artysta malarz Roman Fleszar.

Pedagog i działacz na rzecz kultury i sztuki, w programie Słowo za Słowo powiedział, że choć teraz – kiedy sektor kultury został niemal totalnie zamrożony – dostęp do sztuki jest utrudniony, to warto jej poszukać np. w Internecie, bo stanowi “remedium” na nasze dzisiejsze problemy.

– Często jak rano wstaję i nie wiem co będzie w tym dniu, i popatrzę sobie na fajny obrazek na ścianie, od razu czuję się lepiej. Czerpię z niego energię, która jest tam zawarta. Zawsze sztuka uszlachetniała, była nam potrzebna i my czujemy się z nią lepiej. To jest tak, jak w życiu człowieka nie ma już nic to pozostają pewne marzenia i te marzenia mogą nas ciągnąć – wiara w to, że będzie lepiej. I to jest taki motor nasz wewnętrzny. Zawsze w bardzo trudnych sytuacjach, kiedy już nie ma żadnej nadziei, marzenie o tym że będzie lepiej trzyma nas na powierzchni.

Czas pandemii, artysta wykorzystał na jeszcze bardziej intensywną i twórczą pracę. Jak mówi, od kilku miesięcy praktycznie nie wychodzi z pracowni.

Jego obrazy prezentowane są obecnie w Lublinie. Wernisaż odbył się online.

Posłuchaj:
Roman Fleszar
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN