Roman Łucarz: – Do wyborów w powiecie idziemy pod szyldem PiS [WIDEO]

19.09.2018

Sporo emocji wyborczych w powiecie tarnowskim. Znane są już listy kandydatów na wójtów i burmistrzów oraz do rad gmin i powiatu.

W szranki idą trzy komitety – Prawo i Sprawiedliwość, PSL i Wspólny Powiat kojarzony głównie z Platformą Obywatelską.

Nie ma więc wspólnej listy Zjednoczonej Prawicy. – Lecz jest pewien rodzaj kompromisu – poinformował w programie Słowo za słowo, starosta powiatu tarnowskiego i członek zarządu okręgu PiS, Roman Łucarz.

– Mamy na naszych listach również kilku kandydatów Solidarnej Polski, oczywiście były takie rozmowy prowadzone przez pana Jacka Hudymę jako pełnomocnika powiatowego z tymi kandydatami i mamy kilku kandydatów. To są ludzie wyraziści, mocni, którzy gwarantują nam wartość dodaną, bo o to chodzi, żeby ci ludzie zebrali przynajmniej kilkaset głosów. Mimo to idziemy pod własnym szyldem, szyldem Prawa i Sprawiedliwości, i te osoby także idą pod naszym szyldem, co jest dla nas ważne – wyjaśnia Roman Łucarz.

I choć czas na zgłoszenie kandydatów na szefów samorządów jest jeszcze do 26 września, wiemy już kogo PiS wystawi w wyborach.

W Ryglicach startuje radny powiatowy Paweł Augustyn, w Ciężkowicach nauczyciel Michał Koralik, w Wietrzychowicach dotychczasowy wójt Tomasz Banek, podobnie w Wojniczu, gdzie ponownym kandydatem na burmistrza jest Tadeusz Bąk.

Na reelekcję obecnego wójta PiS postawił także w Rzepienniku Strzyżewskim, gdzie startuje Marek Karaś, w Gminie Tarnów, gdzie do wyborów idzie Grzegorz Kozioł, w Zakliczynie, gdzie o głosy wyborców będzie zabiegał ponownie Dawid Chrobak oraz w Pleśnej – tam ponownie startuje Józef Knapik.

W Żabnie PiS postawiło na nauczycielkę Martę Herduś, w Wierzchosławicach na pracownika Zakładów Azotowych Artura Jasińskiego i w Radłowie na Romana Nowaka.

W Skrzyszowie PiS nie ma kandydata na wójta. Wszystko wskazuje więc na zwycięstwo w cuglach dotychczasowego wójta, Marcina Kiwiora.

Więcej w Pulsie Regionu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN