Roman Łucarz starostą tarnowskim na kolejną kadencję

20.11.2018

Na kolejną kadencje został wybrany Roman Łucarz. Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwyciężył w wyborach samorządowych zdobywając blisko 54% głosów.

Nowy – stary starosta zapewnia, że mimo zwycięstwa tej partii liczy na współpracę z wszystkimi i ma już plan działania na następne pięć lat. – Klub Prawa i Sprawiedliwości jednogłośnie rekomendował moją osobę na stanowisko starosty. Przyjąłem tę zaszczytną funkcję mając już duże doświadczenie w poprzednich kadencjach. Myślę, że następna kadencja będzie również bardzo owocna. Prawo i Sprawiedliwość nie zamyka się tylko w swoim kręgu, decydujemy się na to, żeby oddać część funkcji opozycyjnym klubom. W przyszłej kadencji chcielibyśmy maksymalnie wykorzystać te wszystkie środki finansowe, które są do dyspozycji, aby rozwijać powiat, szczególnie infrastrukturę drogową, doposażać Domy Pomocy Społecznej, jak również oświatę – dodaje.

Wicestarostą został Jacek Hudyma, poprzedni, etatowy, członek zarządu. Jego miejsce zajął Tomasz Stelmach, dotychczasowy dyrektor OHP w Tarnowie. Członkami nieetatowymi zostali Bogdan Płachno i Mariusz Tyrka. Wicestarosta poprzedniej kadencji Zbigniew Karciński z PSL otrzymał funkcję wiceprzewodniczącego prezydium.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN