Rondo już gotowe, ale opóźnienia będą. Sprawdzamy jak wygląda budowa obwodnicy Tuchowa

14.01.2022

Obwodnica miała być oddana do użytku w 2021 roku, jednak na przełomie sierpnia i września prace opóźnił wysoki poziom Białej i termin zakończenia został przesunięty o trzy miesiące. Teraz pojawił się inny problem.

Na początku nowego roku prace przy obwodnicy całkowicie stanęły. Powodem były ujemne temperatury. Robotnicy wrócili na plac budowy 10 stycznia.

– W tej chwili temperatura jest ujemna i przy takiej temperaturze nie wszystkie takie prace da się wykonywać, więc w najbliższym czasie będą wykonywane prace przy rondzie i przy obiektach mostowych, ale takie które nie wymagają głębokich wykopów ani prac ziemnych, bo ich po prostu nie da się wykonać – mówi burmistrz Magdalena Marszałek.

Na razie nie wiadomo o ile przeciągną się prace na obwodnicy. Wszystko zależy od pogody. Nowe plany będą najprawdopodobniej zakładać, że obwodnica zostanie oddana do użytku do końca tego półrocza.

– Obecnie wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu. Przygotowany jest aneks i dopiero jak będzie podpisany, to będziemy wiedzieli, jaka będzie konkretna data tego przedłużenia. Planujemy, że będzie to drugi kwartał 2022 roku.

W ostatnich tygodniach do ruchu udało się oddać odcinek ulicy Ryglickiej oraz rondo przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowską zaraz przed starym mostem na Białej, co znacznie usprawniło ruch.

Bartek Ziaja, fot. Piotr Wróbel /tuchow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN