Rondo w Tarnawie będzie nosić imię Janusza Kuliga – wybitnego kierowcy rajdowego

17.12.2019

Inwestycja, w powiecie bocheńskim, własnie została uroczyście oddana do użytku, a wniosek w sprawie nadania imienia trafił do samorządu Łapanowa.

Rondo to jedna z trzech oddanych właśnie do użytku inwestycji, które mają usprawnić ruch na bocheńszczyźnie.

Starosta Adam Korta jest przekonany, że skrzyżowanie z ruchem okrężnym wymusi też zmniejszenie prędkości samochodów.

– Pierwsze rondo na drogach powiatowych będzie miało właśnie poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu kołowego i ruchu pieszego.

Janusz Kulig – trzykrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych i wicemistrz Europy był jednym z najlepszych kierowców w historii polskiego sportu. Niestety zginął przed 15 laty, na skutek tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie. Wypadek wstrząsnął fanami motoryzacji i dał do myślenia kierowcom. Na przejeździe podczas intensywnych opadów śniegu nie zostały opuszczone szlabany, nie pojawiło się czerwone światło, nie włączono też sygnalizacji dźwiękowej.

Jak powiedziała radiu RDN przewodnicząca Rady Gminy w Łapanowie Celina Jacewicz wniosek trafi na sesję samorządu po konsultacji w komisjach merytorycznych.

Dodajmy, że budowa ronda wraz z modernizacją dróg w gminach Żegocina, Trzciana i Łapanów kosztowały blisko 5 milionów złotych.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN