Będzie rondo przy remontowanej Słonecznej?

13.09.2018

Rondo u zbiegu ulic Słonecznej, Lwowskiej i Orkana w Tarnowie rozwiązałoby problemy z przejazdem – uważają kierowcy.

Tymczasem drogowcy w ramach trwającego remontu nie zakładają takiego rozwiązania komunikacyjnego.

Prace, które rozpoczęły się kilkanaście dni temu mają poprawić jedynie jakość drogi. Tą wiadomością są zaskoczeni tarnowscy kierowcy, z którymi rozmawiał reporter RDN. -Cały czas myślałem, że w tym miejscu powstanie rondo. -Gdyby powstało, to by na pewno lepiej ten ruch drogowy tam funkcjonował. -Tam jest dużo samochodów, jak staną to jest ciężko przejechać. -Robią się korki, a najbardziej to tiry przeszkadzają. -Jestem bardzo zaskoczony, że nie będzie tam ronda. Patrząc na te wszystkie prace uważałem, że one jest właśnie budowane – komentują kierowcy.

Tarnowski magistrat na tę inwestycję otrzymał dofinansowanie z budżetu ministerstwa infrastruktury. Jednak fundusze musi wykorzystać do końca roku. Całość kosztować będzie blisko 5 milionów złotych. – To pozwala jedynie na przeprowadzenie wymiany nawierzchni, a nie budowę ronda – mówi Jadwiga Stankiewicz, wiceprezydent Tarnowa. -Ten remont był bardzo potrzebny, bo droga była mocno zdewastowana. Dostaliśmy środki zewnętrzne i trzeba to wykorzystać. To zadanie powinno być zrobione w bardzo krótkim terminie. Do końca roku powinniśmy się z nim uporać, zaś ruch samochodów powinien być puszczony znacznie wcześniej – zapowiada.

Na modernizację czeka dalsza część ulicy Lwowskiej w kierunku szpitala Św. Łukasza i wyjazdu na wschód. Inwestycja, która miała się rozpocząć w 2017 roku, ruszy na początku stycznia przyszłego roku.

Posłuchaj:
Kierowcy
Jadwiga Stankiewicz
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN