Rosną szanse na proces w sprawie zabójstwa Grażyny Kuliszewskiej przed polskim sądem

12.09.2019

Coraz bardziej prawdopodobna staje się ekstradycja męża kobiety do Polski. Tak wynika z przebiegu kolejnego posiedzenia brytyjskiego sądu w tej sprawie.

Zarówno Czesław K. , który składał wyjaśnienia w trybie wideokonferencji, jak i reprezentujący go w sądzie adwokaci przekonywali, że są dowody potwierdzające niewinność męża zamordowanej kobiety. Tak wynika z relacji detektywa Bartosza Weremczuka, który był obecny podczas posiedzenia. Takim dowodem miałaby dysponować polska prokuratura. Zaś fakt, że nie przekazała go brytyjskiemu sądowi ma świadczy – według Czesława K – o braku bezstronności śledczych w tej sprawie.

Szkopuł w tym, że przedstawienie tego dowodu było zapowiadane jeszcze w lipcu, a wciąż go brak. Podejrzany utrzymuje też, że jego poprzednia adwokat odpowiedzialna była za przekazanie sądowi dokumentów potwierdzających jego wersję wydarzeń sądowi, a tego nie zrobiła. Obecna prawnik reprezentująca Czesława K. skarży się z kolei na problem z pozyskaniem ekspertów, niezbędnych do przedstawienia wiarygodnej linii obrony.

Sąd dał szanse na przedstawienie dowodu jeszcze podczas posiedzeń zaplanowanych na 17 oraz 23 września. Czy dojdzie do ekstradycji czy też nie? – ostateczna decyzja ma zapaść 1 października .

Przypomnijmy, że kobieta zaginęła na początku roku w Borzęcinie. Jej ciało po dwóch miesiącach odnaleziono w Uszwicy.

 

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN