Rośnie liczba hospitalizowanych z powodu Covid-19 w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Chorzy nie byli szczepieni

18.09.2021

Aktualnie w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej przebywa 19 osób zarażonych koronawirusem.

Jak mówi dyrektor placówki Łukasz Węgrzyn, żaden z pacjentów nie był szczepiony przeciwko COVID-19.

To pokazuje, że szczepienia działają – dodaje dyrektor szpitala, który zapewnia, że placówka jest gotowa na kolejną falę zakażeń.

Wszystkie osoby zakażone są osobami nie zaszczepionymi. To jest dość istotna informacja mówiąca o tym, że szczepienia działają i należy się szczepić. Na dzień dzisiejszy mamy 62 łóżka dla osób chorych, 6 łóżek dla osób podejrzanych. Wzrosty są widoczne w zasadzie codziennie w zasadzie po 3,4 osoby. Jednak pacjenci, którzy są w szpitalu też z niego wychodzą. Ta liczba wzrosła, bo przez ostatni miesiąc tych osób było około 7,8 na stałe.

Jak dodaje Łukasz Węgrzyn, szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ma dalej obsługiwać subregion tarnowski. Obecnie ma miejsce pierwszy etap obejmujący 62 łóżka. Każdy kolejny etap ma zwiększoną liczbę miejsc. Gdy w życie wejdzie etap czwarty – 170 łóżek i liczba chorych wzrośnie do około 70% zajmowanych miejsc, do walki z koronawirusem mają włączyć się kolejne szpitale.

Wstępna deklaracja, która jest po stronie naszego szpitala, że my w dalszym ciągu będziemy zabezpieczać subregion tarnowski. Wspólnie z wojewodą i pozostałymi szpitalami ustaliliśmy, że do 170 łóżek zabezpiecza szpital w Dąbrowie Tarnowskiej – te 5 powiatów. Jeżeli będzie zajętych 75% łóżek z tych 170 włączają się szpitale z Bochni, Brzeska i dwa tarnowskie.

Jak zaznacza dyrektor dąbrowskiej placówki, obecny okres nie sprzyja dobremu samopoczuciu.

Jest sezon grypowy, jest wiele innych wirusów. Obserwuje się wzrost innych zachorowań. Są mocne bóle gardła i to w zasadzie z kim się nie rozmawia to każdy mówi, że ‘coś jest w powietrzu”. Natomiast bardzo dużo osób jest z wynikiem dodatnim. Chcą gdzieś wyjechać, są zaszczepione, robią test i są bardzo zdziwione, że wychodzi pozytywny, a nie mają żadnych objawów.

Zakaźny szpital w Dąbrowie Tarnowskiej jest przygotowany na kolejną falę koronawirusa.

Jak zapewnia dyrekcja, placówka ma zapewnione śluzy, sprzęt i wszelkie konieczne narzędzia do walki z COVID-19.

Posłuchaj:
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN