Roszady w dębickiej Radzie Miejskiej

03.03.2021

Mateusz Cebula nie jest już przewodniczącym Rady Miejskiej w Dębicy. Przy trzeciej próbie grupy radnych, w tajnym głosowaniu 11 głosami został odwołany z funkcji.

Ja się nie żegnam, bo nadal jestem radnym i mam swoje zadania do wykonania – mówił zaraz po głosowaniu Mateusz Cebula.

-Pozostaje mi tylko stwierdzić, że teraz w pełni odpowiedzialności za miasto przejmuje burmistrz Mariusz Szewczyk razem z radnymi Wspólnoty Ziemi Dębickiej, Porozumienia Jarosława Gowina, sympatyków Koalicji Obywatelskiej. Życzę im powodzenia , zniknęła przeszkoda o którą ciągle definiowali jako blokadę realizacji swoich celów i trzymam kciuki za rozwój miasta.

Nowym przewodniczącym został Józef Sieradzki, który jeszcze do nie dawna był w klubie PiS. Został z niego wyrzucony po tym jak w głosowaniu sprzeciwił się obniżce pensji burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi. Teraz zapowiada, że wprowadzi nową jakość do obrad.

-Początki będą trudne, bo nie ma się co czarować, że fajnie jest. Na pewno początkowo będą zgrzyty, ale czas leczy rany. Myślę, że po czasie sytuacja będzie wymuszała na poszczególnych radnych, żebyśmy jednak szli w jednym kierunku i ciągnęli to miasto do przodu a nie na wstecznym biegu.

Radni zdecydowali także o zmianie wiceprzewodniczących. Funkcje stracili Mateusz Kutrzeba, Andrzej Bal oraz Józef Sieradzki. Na ich miejsce wybrane zostały także trzy osoby. Ten fakt komentował m.in. radny Paweł Hayn.

-Jestem głęboko przekonany, że trzech wiceprzewodniczących. Tak rozbudowane prezydium, to jest zdecydowanie za dużo. Tym bardziej, że wielokrotnie na wcześniejszych sesjach pojawiały się takie postulaty, aby ograniczać prezydium ze względu na koszty, na organizację

Do tych zarzutów odniósł się jeden z nowych wiceprzewodniczących Szczepan Mroczek.

-Ja sam wnioskowałem o to, żeby zmniejszyć liczbę wiceprzewodniczących lub dać również opozycji jakiejś miejsce. Niestety strona ówcześnie rządząca była na to głucha i mimo, ze mieli większość nie chcieli tego wprowadzić. No teraz tak przewrotnie wypominają nam, że obiecywaliśmy a nie dotrzymujemy.

Wiceprzewodniczącymi zostali także Piotr Michoń i Kazimierz Sak. Radni wybrali także nowych przewodniczących i składy poszczególnych komisji Rady Miejskiej w Dębicy.

Posłuchaj:
Mateusz Cebula
Józef Sieradzki
Paweł Hayn
Szczepan Mroczek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN