Rowerem z Rzeszowa do Gdańska w 24 godziny

23.07.2019

Piotr Czarnecki z Rzeszowa w podróż rowerem startuje 15 sierpnia, a to wszystko po to by wesprzeć budowę Domu Hospicyjnego na Podkarpaciu. Fundacja „Z Serca Dla Serca” rozpoczyna budowę „Domu Aniołków” dla nieuleczalnie chorych dzieci, młodzieży.

Celem akcji jest zbiórka kwoty 180 tys. zł na rozpoczęcie budowy Domu Hospicyjnego. Trasa Piotrka z Rzeszowa do Gdańska to 643 km. Dlatego w pierwszej kolejności poszukiwane są 643 osoby, które wpłacą po 100 zł.

Fundacja zachęca do wsparcia akcji również wszystkich sportowców i pasjonatów rowerów i biegania. Aby to zrobić wystarczy wrzucić na facebooka swoje wyniki z jazdy rowerem lub biegania, dodając w opisie adres strony poprzez którą można wesprzeć Fundację Z Serca Dla Serca czyli www.ZajedzRaka.pl, biegacze z kolei mogą umieszczać link www.ZabiegajRaka.pl i poprosić w opisie swoich znajomych, aby za każdy pokonany przez Was kilometr wpłacali 10 zł na konto podane pod ww. linkami.

Budowa Domu Hospicyjnego to niezwykle ważna inicjatywa ponieważ większość osób ze schorzeniami, którzy mieszkają na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego muszą dojeżdżać po 100 km w jedną stronę.

Do tej pory Fundacji udało się:
1. Uzyskać działkę budowlaną 1,5 h od Gminy Zaleszany przeznaczoną pod budowę Domu Hospicyjnego,
2. Przygotować projekt budowlany przyszłego Domu Hospicyjnego w Zaleszanach wraz z kosztorysem,
3. Uzyskać pozwolenie na budowę,
4. Stworzyć makietę Domu Hospicyjnego.

Więcej szczegółów na www.zsercadlaserca.org

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN