Rowery miejskie receptą na zakorkowane miasto?

10.07.2018

Już jesienią zarówno mieszkańcy jak i wszyscy odwiedzający Tarnów będą mogli korzystać z rowerów miejskich.

To 100 jednośladów dla dorosłych i 10 dla dzieci, na 10 stacjach rozmieszczonych po całym mieście m.in. przy stacji PKP, w Mościcach oraz w pobliżu Parku Strzeleckiego.

W ramach tego projektu kupujemy dziesięć stacji rowerowych. Wstępnie te miejsca były uzgadniane z rowerzystami, jak również terminale, na których będzie można łatwo ten rower wypożyczyć i aplikacje mobilne, które również w tym systemie będą dostępne – mówi Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Mieszkańcy z którymi rozmawiał reporter RDN chwalą pomysł urzędników i dodają, że może to być recepta na mniejsze korki w mieście. – Może to być strzał w dziesiątkę. Może te korki się zmniejszą. Obecnie jazda samochodem po Tarnowie to jest porażka, to jest tak zakorkowane miasto, że szkoda gadać, a rower na pewno trochę, by odciążył te korki. To jest plus, tylko żeby były też ścieżki dla rowerzystów. W tej chwili to jest tragedia z tymi korkami, a po trzeciej to już całkowicie – dodają tarnowianie.

Mieszkańcy Tarnowa, którzy legitymują się Kartą Miejską w wersji premium będą mogli korzystać z rowerów za darmo do 30 minut, dla pozostałych darmowy czas przejazdu wyniesie 20 minut.

Rowery dostępne będą od września.

Posłuchaj:
Krzysztof Kluza
Kierowcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN