Rowery się sprawdzą?

10.04.2018

Czy rowery wypożyczane do przemieszczania się po mieście się sprawdzą? Mieszkańcy przekonują, że tak. Jedni zauważają, że coraz więcej osób popiera aktywność fizyczną, inni twierdzą, że ogólnodostępne rowery mogą się nawet stać remedium na korki.

– Dużo ludzi by skorzystało z rowerów, żeby dojechać do pracy, mogliby ominąć korki, czy na przykład przejechać się do Parku Strzeleckiego. Jeżeli będzie dobra cena, to czemu nie. W Rzeszowie takie rozwiązanie się sprawdziło, to tutaj pewnie też się sprawdzi. Coraz więcej osób jest aktywnych fizycznie, ci, którzy nie mają rowerów mogliby skorzystać. Dużo osób byłoby zainteresowanych – mówią mieszkańcy.

Marcin Pałach dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji mówi, że rowery miejskie umiejscowione w różnych miejscach Tarnowa na pewno cieszyłyby się większą polarnością, niż te dostępne w Punkcie Informacyjnym. – Ludzie, którzy korzystają z wypożyczalni rowerów generalnie są przyzwyczajenie do tego, że pożyczają rowery w punkcie A, a oddają w punkcie B. Żeby pożyczyć rower w Tarnowskim Centrum Informacji to trzeba go później zwrócić w tym samym miejscu. Tak zwany rower miejski cieszy się obecnie coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i na świecie – mówi dyrektor TCI.

W Tarnowie ma powstać 10 punktów, w sumie z ponad setką rowerów, umiejscowionych w różnych częściach miasta. Jednak ma się tak stać dopiero jesienią.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Marcin Pałach
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN