Rowerzysta potrącił pieszą – kobietę zabrał śmigłowiec LPR do szpitala w Krakowie

06.04.2019

Niespokojny weekend na drogach w powiecie limanowskim. W Mszanie Dolnej rowerzysta potrącił pieszą. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kobieta z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Wszystko rozegrało się po zmroku na nieoświetlonej drodze – relacjonuje Jolanta Mól, rzecznik limanowskiej policji.

– 20-letni kierujący, który nie posiadał oświetlenia na rowerze, potrącił pieszą poruszającą się w przeciwnym kierunku. W wyniku zdarzenia ta 63-letnia piesza doznała urazu głowy. Śmigłowiec LPR zabrał ją do szpitala w Krakowie.

Rowerzysta był trzeźwy. To nie jedyny wypadek w powiecie limanowskiej z ostatnich godzin. Także wczoraj, ale po południu samochód osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na trasie Nowy Sącz – Limanowa w miejscowości Wysokie. Jak udało nam się ustalić, dziewczynka przebiegała przez drogę, gdzie nie było pasów i najprawdopodobniej wbiegła kierowcy pod koła. 25-letni kierowca był trzeźwy. Po przesłuchaniu i pobraniu mu krwi do badań pod kątem środków odurzających, został zwolniony do domu. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Posłuchaj:
Jolanta Mól
Jolanta Moździerz, fot. ilustracyjne PSP NS
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN