Różaniec obroną i zjednoczeniem dla ludzi

07.10.2017

“Różaniec do granic”, w ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji całej Polski modlono się o pokój dla naszej ojczyzny i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się w kościołach, wzięli udział we mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli, bądź przejechali, do wyznaczonych “stref modlitwy”, między innymi w Sromowcach Niżnych.

Modlili się w intencji świata i wszystkich ludzi. – To jest to co matka Boska objawiła w Fatimie, żeby się modlić na różańcu, na granicach Polski. I akurat dzisiaj jest matki Boskiej Rożańcowej – powiedziała nam pani Maria. –  Jesteśmy dokładnie w Sromowcach Niżnych, na granicy ze Słowacją. Różaniec odmawiano tu dziś w języku Polskim, Ukraińskim, Rosyjskim, Niemieckim i Włoskim. No i my po sromowsku tys się modlili. Taka wspólna modlitwa cieszy, to jest dla mnie święto dzisiaj.
Wielka modlitwa różańcowa odbyła się wzdłuż granic całej Polski, a także po za nią. W naszym regionie m.in w Wysowej modliło się wspólnie około 1700, a w Piwnicznej prawie 3000 osób.

Posłuchaj:
uczestnicy różańca
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN