Rozdysponowano rządowe pieniądze. Gdzie trafią?

01.04.2021

Kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią do gmin z regionu tarnowskiego i dąbrowskiego. Tym razem skorzysta z nich dwadzieścia samorządów, które otrzymają wsparcie na łączną kwotę 25 milionów złotych.

To są pieniądze, które idą na rozwój infrastruktury, często w tych najmniejszych gminach – mówiła w Pulsie Ragionu Radia RDN poseł Anna Pieczarka.

– Te pieniądze, te dotacje, które wpłyną to chociażby kolejne ścieżki rowerowe, rozbudowy szkół, zagospodarowanie poszczególnych przestrzeni, danych wsi w poszczególnych miejscowościach, rewitalizacje rynku. Trzeba też bardzo wyróżnić kolejne miejsca pracy, które samorządy mogą przekazać na ręce firm, które wygrają poszczególne przetargi.

Wsparcie dla całego województwa małopolskiego sięgnęło łącznie 220 milionów złotych. To już trzeci nabór do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Po świętach mają być ogłoszone wyniki z innego rządowego programu – Funduszu Dróg Samorządowych

Pełna lista gmin z powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, wraz z inwestycjami, które otrzymały wsparcie:

Gmina Dąbrowa Tarnowska – budowa Centrum Kulturalno-Społecznego w Nieczajnie Górnej.

Gmina Gręboszów – Centrum Kultury w Gręboszowie

– Gmina Olesno – Wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn. ‘Budowa obiektu hali namiotowej łukowej wraz z zapleczem socjalnym przy Szkole Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej’.

Powiat Dąbrowski – Modernizacja I LO w Dąbrowie Tarnowskiej , rozbudowę budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia rat., pomieszczeń administracji, modernizację prosektorium.

Gmina Pleśna – budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Świebodzinie

Gmina Gromnik – Odwodnienie centrum Gromnika, ozbudowa Szkoły Podstawowej w Brzozowej – Sala Gimnastyczna

Gmina Lisia Góra – Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Lisia Góra.

Gmina Żabno -Odnowienie czterech szkół podstawowych na terenie gminy: Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich (budynek główny i hala gimnastyczna), Szkoła Podstawowa w Odporyszowie, Szkoła Podstawowa w Sieradzy, Szkoła Podstawowa w Gorzycach, Odbudowa drogi gminnej Fiuk – Odporyszów – Fiuk

Gmina Pleśna – przeniesienie istniejącego przedszkola w Rzuchowej do nowej lokalizacji

Gmina Ryglice – Budowa ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej
1381lk Tuchów – Zalasowa – Lubcza – Dęborzyn, Budowa ścieżki rowerowej przy DP1381K Tuchów – Lubcza – Dęborzyn w miejscowości Lubcza, budowa ścieżek rowerowych przy DP1385k Jasło – Ryglice – Tuchów w miejscowości Kowalowa.

Gmina Rzepiennik Strzyżewski – budowa co najmniej 8 km oświetlenia ulicznego z energooszczędnymi oprawami typu led przy drodze Wojewódzkiej 980

Gmina Szerzyny – rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego wraz z wymianą opraw świetlnych w technologii LED i hybrydowej oraz infrastruktury towarzyszącej w gm. Szerzyn.

Gmina Tarnów – zagospodarowanie centrum wsi Wola Rzędzińska z tężnią solankową, fontanną i innymi elementami małej architektury, oraz nawierzchnie utwardzone, zieleń, wewnętrzne instalacje, oświetlenie, ogrodzenie.

Gmina Tuchów – Budowa remizy OSP Jodłówka Tuchowska” obejmuje budowę remizy OSP z garażem jednostanowiskowym oraz zapleczem socjalnym.

Gmina Wietrzychowice – Przebudowa istniejącego budynku urzędu gminy Wietrzychowice celem utworzenia centrum kongresowego, budowa i wyznaczenie szlaków rowerowych wraz z nowymi obiektami infrastruktury turystyczno rekreacyjnej, budowa stacji uzdatniania wody.

Gmina Wojnicz – Rewitalizacja Rynku, renowacja pałacu Dąmbskich

Zakliczyn – budowa budynku świetlicy wiejskiej zlokalizowanej w m.Melsztyn

Gmina Ciężkowice – modernizacja budynku amfiteatru z terenem przylegającym. w m. Ciężkowice z rozszerzeniem o funkcje parkingu i placu targowego, modernizację budynku Szkoly Podstawowej i Przedszkola. w m. Jastrzębia oraz zagospodarowanie terenu – moderniazcja boiska i placu zabaw, wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego IGNACY w celu ujęcia wód leczniczych

Gmina Skrzyszów – zbudowa segmentu C Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie na przedszkole 6-oddziałowe z zapleczem kuchennym

powiat tarnowski – Budowa Powiatowego Zakładu Aktywności
Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach

PEŁNA LISTA:

https://muw.pl/doc/Ma%C5%82opolskie_II_konkurs_wyniki.pdf?fbclid=IwAR0mE2FaKtHf0cB57xHGpwWwHEKV7g0xw-tg9d-c3_sr0paWlNBW1qW3m0k

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Bartek Ziaja, fot. twitter/Józefa Szczurek-Żelazko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN