Rozkład jazdy MPK zostanie dopasowany do uczniów

01.09.2020

Rozkłady realizowane w okresie pandemii nie będą obowiązywały od września. Rozkłady zmienią się tak, aby uczniowie mogli poruszać się komunikacją miejską i dotrzeć na zajęcia.

Niektóre linie zostaną jednak zamknięte.

 

Nastąpi zwiększenie częstotliwości kursowania na linii numer 9 czy też na linii numer 224. Linia numer 9 będzie miała przebudowany rozkład jazdy. Na tych liniach, gdzie w legendzie funkcjonowała literka ‘W’ – te trasy zostaną przywrócone. Od 1 września nie będą już obsługiwane te linie sezonowe numer 131 i 132 w kierunku basenu – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.

Nie trzeba się również obawiać droższej ceny biletów dla uczniów. Zniżki dla szkół podstawowych, średnich oraz studentów będą dalej obowiązywały.

– Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej uczniowie szkół podstawowych mających siedzibę w Tarnowie lub na obszarach gmin, które zawarły z nami porozumienie, czyli: gmina Tarnów, gmina Pleśna i gmina Lisia Góra, mają przejazdy darmowe. Uczniowie szkół średnich mają ulgi w wysokości 50% – dodaje Artur Michałek.

Ograniczenia sanitarne dotyczące ilości osób w autobusie oraz noszenia maseczek dalej będą obowiązywały. Zmiany w tej kwestii zależą od komunikatów ze strony rządowej i sytuacji epidemicznej w kraju.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN