Rozkopali i zostawili – interwencja RDN

31.01.2018

W połowie lutego tarnowianie będą mogli korzystać z zatoki autobusowej przy Jana Pawła II tuż obok supermarketu. Wtedy mają się zakończyć prace przy układaniu kostki – zapewnia Zarząd Dróg i Komunikacji. To kolejna udana interwencja radia RDN.

Rozkopali, zostawili i nic się nie dzieje – mówią tarnowianie, którzy na co dzień korzystają z tej zatoki autobusowej. – Prace przy ułożeniu kostki utknęły w martwym punkcie a my czekamy pod gołym niebem na autobus – żalą się mieszkańcy. – Tak z miesiąc czasu już czekamy, nic się nie dzieje. Żadnej ochrony przed wiatrem czy deszczem nie ma. Może pieniędzy nie dostali? No to jest żenujące, taki mały kawałek a tyle czasu to trwa – dodają.

Na fragmencie zatoki autobusowej brakuje kostki. Mieszkańcy korzystają z tymczasowego przystanku kilkadziesiąt metrów dalej.

Po naszej interwencji drogowcy przystąpili do pracy. Jak zapewnia Grzegorz Wałęga, kierownik Działu Utrzymania i Eksploatacji Pasa Drogowego, ułożenie kostki brukowej potrwa 2-3 dni. – Po tym czasie będziemy musieli odczekać jeszcze dwa tygodnie na to, aby ta podsypka, na której kostka jest układana, osiągnęła swoją wytrzymałość – tłumaczy urzędnik.

Jak wyjaśniają urzędnicy ten kilkutygodniowy przestój w pracach wynikał z tego, że zatoka wymagała kompleksowych prac przy podbudowie. Nawierzchnia cementowa potrzebuje takiego czasu, aby była wytrzymała.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Grzegorz Wałęga
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN