Różnice zdań w sprawie remontu Stadionu Miejskiego – dwóch obiektów nie będzie

29.01.2018

Kazimierz Żurowski na przykład ubolewa, że nie będzie budowy dwóch odrębnych obiektów dla sekcji żużlowej i piłkarskiej. Uważa nawet, że takie rozwiązanie byłoby tańsze. Mówił o tym podczas ostatniej sesji tarnowskiego samorządu.

– Dwa mniejsze obiekty byłyby zdecydowanie tańsze. Jestem zawiedziony, ale to jest decyzja wszystkich radnych i pana prezydenta. W tym punkcie nie było kompromisu, w związku z czym będzie budowany jeden stadion. Ta inwestycja jest potrzebna, a ten wniosek mógłby tylko skomplikować i oddalić realizacje tej inwestycji w nieokreślonym czasie – komentuje radny.

Tymczasem inny punkt widzenia ma radny Tadeusz Gancarz, który twierdzi, że budowa dwóch stadionów nie miałaby żadnego sensu. – Ten stadion ma być zaprojektowany tak, by móc organizować na nim dodatkowo różne wydarzenia kulturalne m.in. koncerty – dodaje. – Różnie może być z tym żużlem, takie chodzą słuchy, że różnie może być z żużlem ogólnie w Polsce. I co w tedy? Nie będzie możliwości rozgrywania meczów piłkarskich na tym obiekcie? Chodzi o to, żeby nie wykluczyć jednego z drugim. Chcąc remontować ten stadion, niezbędne jest, by zamknąć go na jeden pełny sezon – mówi Tadeusz Gancarz.

Spółka żużlowa i miasto także prezentują dwugłos w tej sprawie.

Prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów – Łukasz Sady twierdzi, że w magistracie powstają projekty dwóch stadionów i zaprzecza słowom prezydenta o opóźnianiu procedur dotyczących przebudowy stadionu miejskiego w Tarnowie – Mościcach.

Publicznie wypowiada się, że bez względu na ostateczne decyzje magistratu, zgodzi się na wypowiedzenie umowy dzierżawy. Stawia tylko jeden warunek. – Absolutnie nie przeszkadzam panu prezydentowi, potrzebuję tylko takich ramowych warunków tego, jak to będzie wyglądało w przyszłości. Boję się, żeby jednak na początku 2019 roku nie okazało się, że miasto nie zapewniło odpowiednich środków budżetowych i my w zasadzie możemy z powrotem grać na tym obiekcie, bo nie ma funduszy – komentuje Łukasz Sady.

Roman Ciepiela podtrzymuje natomiast, że modernizacja dotyczy jednego obiektu.

Posłuchaj:
Kazimierz Żurowski
Tadeusz Gancarz
Łukasz Sady
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN