Rozpoczął się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego [ZDJĘCIA]

01.08.2021

Na sądecką górę Tabor, tak jak w poprzednich latach pielgrzymowały tłumy wiernych. W trakcie porannej Mszy św. opiece Przemienionego Jezusa powierzali się strażacy PSP i OSP, a w trakcie sumy ludzie pracy. Homilię w trakcie sumy odpustowej wygłosił bp Stanisław Salaterski.

Jest to ważna postać dla polskiego kościoła. Tytuł prymasa tysiąclecia mówi najlepiej o jego wielkiej misji, jaką spełnił w Polsce w okresie indoktrynacji ateistycznej. Dzięki jego gorliwości w wierze, zaufaniu Matce Bożej i odwadze, polski Kościół oparł się naciskom komunistycznym, dochował wierności Ojcu Świętemu i zasadom katolickiej wiary i tradycji polskiej – dodaje.

Jutro (2.08) do bazyliki pielgrzymować będą małżonkowie, którzy w trakcie każdej Mszy św. mogą odnowić przyrzeczenia. Sumie odpustowej o 11.00 przewodniczyć będzie bp Artur Ważny. Poniedziałek poświęcony jest też katolickim organizacją promującym lub pomagającym rodzinom m.in. Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, poradni ARKA czy Kręgom Domowego Kościoła.

W odpuście możecie uczestniczyć też dzięki radiu RDN. W piątek i niedziele transmitujemy Msze św. o godzinie 11.00, a w pozostałe dni o 18.00. Plan uroczystości publikujemy tutaj. https://www.rdn.pl/religia/zbliza-sie-odpust-ku-czci-przemienienia-panskiego

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN