Rozpoczął się remont Rynku

08.05.2019

Rusza remont płyty tarnowskiego Rynku. Obecnie wykonawca ogrodził teren wokół Ratusza. Pierwszy etap robót przewiduje wymianę nawierzchni. Według planów tarnowskiego magistratu, prace mają potrwać do końca roku.

Mieszkańcy z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że nowa nawierzchnia na Rynku jest bardzo potrzebna.

– Na pewno ta płyta, która została zrobiona ileś lat temu, obecnie nie jest dobra. Wymaga to zmian, nie wiem w tym momencie na ile to jest potrzebne. Chodzi o podłoże, bo na pewno coś lepszego trzeba zrobić. Obecne podłoże, które jest to długo nie wytrzymało. Trzeba coś z tym zrobić, ale czy wymiana na nowe coś da. Bo gdyby nie były remontowane, to za chwilę wszystko posypałoby się w piach tak naprawdę.

W pierwszej kolejności mają ruszyć te związane z wymianą sieci ciepłowniczej – mówi Artur Michałek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

– W pierwszej kolejności realizowane są prace przygotowawcze. Przewidujemy również rozmowy koordynacyjne, które ustalą jaki będzie zakres pierwszych robot, które wykonawca rozpocznie. Po tych pracach przygotowawczych przewidujemy, że w pierwszej kolejności będą realizowane roboty przez MPEC związane z budową sieci ciepłowniczej.

W drugim etapie, który rozpocznie się w przyszłym roku, tarnowski magistrat przewiduje przebudowę pozostałej części Rynku.

Przez cały czas prac w centrum Tarnowa ma być utrzymany przejazd przez Rynek dla samochodów, które są do tego uprawnione. Nie będzie również ograniczeń dla parkujących na ulicach dojazdowych do Rynku.

Pojazdy pracujące przy remoncie do centrum dojeżdżać będą ulicą Wekslarską.

Posłuchaj:
Mieszkańcy Tarnowa
Artur Michałek
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN