Rozpoczął strzelaninę, bo rzuciła go dziewczyna

15.10.2020

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w niedzielę nad ranem w Żabnie.

Przy jednym z domów w Żabnie zatrzymał się samochód marki Renault, z którego zaraz potem padły strzały. Mieszkańcy domu, 20-latek oraz jego ojciec wsiedli do swojej Skody i rzucili się w pościg za uciekającymi napastnikami.

W trakcie brawurowego wyścigu z uciekającego samochodu padł jeszcze strzał, który uszkodził szybę w Skodzie. W pewnym momencie pędzące Renault zatrzymało się w poprzek drogi. Wysiedli z niego 21-latek, który wcześniej używał broni, a także jego 19-letni kolega. Pobili oni ścigającego ich 20-latka, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Niespełna godzinę później Renault, którym poruszali się sprawcy został zatrzymany, w urządzonym przez drogówkę, na Polach Klikowskich w Tarnowie punkcie blokadowym.

Mężczyźni, jak się okazało, byli nietrzeźwi i wracali z wesela, posiadali także przy sobie niewielką ilość dopalaczy – mówi oficer prasowy tarnowskiej Policji Paweł Klimek. – 19-latek i 21-latek otrzymali zarzuty określone w artykułach 288, oraz 158. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że po pierwsze rzuciła go dziewczyna, a po drugie mężczyzna, który został pobity, ten który wybiegł z domu, był mu winien kilkaset złotych jako dług.

W zdarzeniu brał udział także kierowca Renault, który nie był pod wpływem alkoholu i po złożeniu zeznań został wypuszczony z aresztu.

Sprawę przestępstwa wyjaśni Komisariat Policji w Żabnie

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN