Rusza 18. ArtFest. Będą wystawy, warsztaty dla dzieci, wykłady, a nawet spotkanie taneczne

25.11.2021

Happeningiem ‘Miasto przyszłości’ na tarnowskim Rynku rozpocznie się w piątek, 26 listopada Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

Wydarzenie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, zainspirowane zostało twórczością Dagaramy, czyli Jana Głuszaka, tarnowskiego architekta-wizjonera.

Mówi Barbara Bułdys z Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

– Jednym z wydarzeń będzie performance na płycie tarnowskiego Rynku i tym sposobem będziemy przybliżać młodym ludziom Dagaramę, czyli Jana Głuszaka. Dagarama związany jest z Tarnowem od bardzo wielu lat. Jest to w zasadzie troszkę taki ‘tarnowski produkt eksportowy’, znany nie tylko w środowisku architektów, ale i w ogóle poza krajem w środowisku architektów przyszłości i wizjonerów. Młodzież przedstawi nam swoją wizję twórczości Dagaramy.

Happening rozpocznie się w piątek, 26 listopada o godz. 12.00 przed siedzibą Muzeum Okręgowego przy Rynku 20-21, gdzie znajduje się na murze budynku podgrzewana tablica poświęcona pamięci Dagaramy.

W ramach ArtFest-u, który potrwa do 16 grudnia, będą wystawy, warsztaty dla dzieci, wykłady, a nawet spotkanie taneczne, aerobik i wyprawa do obserwatorium astronomicznego.

Dla smakoszy przygotowano ArtFestowe Kosmiczne Ciastka i ArtFestowy Kosmiczny Chleb. Będzie też można wesprzeć rehabilitację kobiet po mastektomii, kupując ciastka pod nazwą Cycuszki ArtFestowe, z których część dochodu przeznaczona zostanie na ten cel.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN