Rusza budowa Instytutu Ekonomicznego w Nowym Sączu

14.10.2020

Do przetargu rozpisanego przez PWSZ stanęło sześć firm. Trzy oferty mieściły się w budżecie, który wynosi ponad 26 mln zł. Ostatecznie uczelnia podpisała umowę z wykonawcą, którym została firma eRSbet.

Jak podkreśla rektor PWSZ Mariusz Cygnar, Instytut Ekonomiczny jest jedynym bez własnego budynku, a jego siedziba znajduje się na razie w tzw. Ciuciubabce.

– My od 20 lat dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego mamy, w oparciu o umowę najmu, możliwość korzystania. Instytut się rozrasta, jest coraz więcej studentów, mamy ciekawą ofertę kształcenia, więc tutaj ta inwestycja jest niezbędna. Budynek będzie okazały, ma mieć około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych łącznie z parkingiem podziemnym – wyjaśnia rektor.

Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca 2022 r. przy Al. Wolności, obok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników.

Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.

Posłuchaj:
Mariusz Cygnar
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN